Kategorie
Aktualności

25 lat Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Szczecinie w tym roku obchodzi Jubileusz 25 – lecia działalności. W związku z powyższym dnia 15 września 2023 roku w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie odbyły się uroczyste obchody tego wydarzenia.

Część oficjalna uroczystości rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, wśród których znaleźli się byli dyrektorzy oraz pracownicy WORD w Szczecinie, przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, a także instytucji, które na przestrzeni lat współpracowały z Ośrodkiem. Jubileusz był wspaniałą okazją do podsumowań, przedstawienia historii oraz osiągnięć szczecińskiego WORD. Był to również doskonały moment, aby szczególnie wyróżnić tych pracowników, którzy poprzez swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie przyczynili się do budowania dobrego wizerunku Ośrodka. Następnie Pan Cezary Tkaczyk – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie odebrał gratulacje i pamiątkowe upominki z okazji jubileuszu od zaproszonych na uroczystość gości.

Po zakończeniu części oficjalnej na placu manewrowym WORD w Szczecinie rozpoczął się Dzień Otwarty dla wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego. Na odwiedzających czekało mnóstwo przygotowanych atrakcji. Osoby chętne miały możliwość napisania testu teoretycznego, poćwiczenia pojazdem egzaminacyjnym na placu manewrowym, czy też skorzystania z symulatorów służb mundurowych. W tym czasie odbyły się również pokazy motocyklowe, jazda na trolejach oraz instruktaże z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. „Dzień Otwarty” był wyjątkową okazją do poznania Ośrodka dla osób, które po raz pierwszy odwiedziły WORD Szczecin oraz dla przygotowujących się do egzaminu państwowego na prawo jazdy, ponieważ w trakcie jego trwania miały okazję oswoić się z miejscem egzaminacyjnym.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za udział w tak ważnym dla nas wydarzeniu.